Zabezpečovací systémy

Naše firma instaluje téměř výhradně zabezpečovací systémy PARADOX. Společnost PARADOX Security Systems byla založena v roce 1989 a dnes patří mezi přední výrobce zabezpečovací techniky ve světě.

 

Zabezpečovací systémy navrhneme a nainstalujeme

Před instalací zabezpečovacího systému vypracujeme zdarma bezpečnostní posouzení objektu a předložíme zákazníkovi nabídku s návrhem několika variant zabezpečení. Důležitý je osobní kontakt s Vámi a prohlídka stavby (plánů).

Vzhledem k častým případům vloupání do rozestavěného objektu zajistíme instalaci tak, aby Váš objekt byl zabezpečen současně s osazením dveří a oken. Tím se minimalizuje riziko vloupání v průběhu stavby. Pokud je již stavba nemovitosti dokončena, snažíme se provést instalaci tak, abychom nenarušili její interiér, popřípadě zvolíme bezdrátovou variantu.

 

Záruka a servis pro zabezpečovací systémy od nás

 

Zákazníkům poskytujeme záruku na dobu tří let a možnost využívat naši poradenskou linku (hotline). Součástí naší nabídky jsou pravidelné roční kontroly a revize celého zabezpečovacího systému.

 

Konstrukce zabezpečovacího systému

 

Všechny zabezpečovací systémy mají společné to, že jejich základem ústředna a ovládací panel (klávesnice) nebo dálkové ovladače. Jednotlivé detektory jsou napojeny na zabezpečovací ústřednu.

 

Osazení objektu správným typem detektoru

 

Pro zabezpečovací systémy je důležité především správné osazení objektu vhodným typem detektoru. Doporučujeme kombinovat ochranu prostorovou (zabezpečení místností) a plášťovou (zabezpečení oken a dveří).
Signalizace poplachu bývá jednak lokální, tj. pomocí vnitřních a venkovních sirén s akustickou a optickou signalizací, jednak dálková, tj. prostřednictvím GSM a IP komunikace. Všechny systémy umožňují přenos na PCO -  pult centrální ochrany.
Ústředna zabezpečovacího systému nabízí spolehlivé zabezpečení na vysoké úrovni. Je uložena v kovovém boxu včetně záložního zdroje a obvykle se dává na méně přístupné místo (technická místnost, garáž apod.). Typ a model ústředny závisí na počtu osazených detektorů ve Vašem objektu.
Klávesnice pro zabezpečovací systémy je určena pro komunikaci mezi uživatelem a zabezpečovacím systémem. Na výběr je od  jednoduchých modelů s LED signalizací až po modely s podsvíceným LCD displejem  s komunikací v  češtině a integrovanou čtečkou čipů. 

 

Dálkové ovladače pro zabezpečovací systémy

 

Dálkové ovladače zabezpečovacího systému umožňují zapínat a vypínat zabezpečovací systém.
Doporučujeme ovladač s obousměrnou komunikací – potvrzení provedené volby přímo na ovladači.
Dokážeme je rovněž propojit s pojezdovou bránou a garážovými vraty, atd.,  takže Vám na ovládání různých zařízení postačí jeden spolehlivý ovladač.

 

Detektor

 

Volba správného detektoru závisí na prostředí a charakteru místnosti, v níž bude umístěn, případně zda se v místnosti bude pohybovat pes nebo kočka. Doporučujeme digitální detektory, které umí vyhodnotit všechny vstupní signály a dokáží eliminovat falešné poplachy. Kontakty osadíme tak, aby byly plně integrovány v oknech a dveřích, aniž by narušovaly interiér.

V naší nabídce jsou  detektory, které snímají pohyb osob a jsou určeny k prostorové ochraně objektů, kontakty na oknech a dveřích, detektory tříštění skla, detektory vzniku kouře, překročení mezní teploty, úniku CO2, hořlavého plynu, detektory zaplavení a pod.

 

 

Signalizace

Lokální signalizaci poplachu zajišťují vnitřní a venkovní sirény. V obou případech hraje velkou roli jejich vzhled, neboť jsou umístěny na viditelném místě.

 

Dálková signalizace

 

V poslední době jsou velmi oblíbené GSM komunikátory, které umožňují dálkové ovládání telefonem a prostřednictvím internetu. Ve spojení s ústřednou Vám pošlou konkrétní informaci o poplachu ve formě SMS , např. „ALARM PRACOVNA OKNO“. Pomocí těchto komunikátorů a aplikace Insite Gold lze mít svůj zabezpečovací systém zcela pod kontrolou.